7/10

Činnosť rybárskeho krúžku v školskom roku 2016/2017

  • Pridané: 08.11.2017   |   Autor: Alexander Ladziansky   |   91 čítaní / zobrazení
   Tak ako po iné roky Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu zabezpečila činnosť rybárskeho krúžku aj v školskom roku 2016/2017 pod vedením členov MO SRZ Banská Štiavnica, p. Ladzianskeho a p. Chladného.
   Tak isto činnosť krúžku prebiehala podľa stanoveného plánu práce a metodickej príručky pre vedúcich záujmových útvarov mladých rybárov. Stretnutia krúžku prebiehali od septembra dva krát do mesiaca až do konca školského roka a počet návštevníkov krúžku nám stúpol na viac ako tridsať detí, z toho úspešne ukončilo prácu v krúžku 28 žiakov. Návštevnosť bola vysoká dokonca aj v zimných mesiacoch, kedy dosahovala účasť viac ako polovicu členov krúžku.
   Prvé stretnutie krúžku sa uskutočnilo v kancelárii MO SRZ Banská Štiavnica a do zimných mesiacov sme päť krát navštívili Malé Kolpašské jazero, kde sme tak ako minulý rok boli nápomocní pre hospodársku činnosť a lovili sme kapry z chovného zariadenia, ktoré boli následne preložené do lovného revíru. Počas zimných mesiacov sa činnosť krúžku presunula do kancelárie M.O. kde sme sa stretli celkovo 8 krát a venovali sa výkladu Zákona o rybárstve a Vykonávacej vyhlášky, teoreticky sme sa venovali rôznym rybolovným technikám, prevádzali sme praktické ukážky zostrojovania jednotlivých druhov udíc a rybárskeho náradia. Tiež sme sa venovali spoznávaniu jednotlivých druhov rýb, základom ich anatómie a morfológie, rôznym vodným organizmom a iným živočíchom súvisiacich z vodou a súvisiacemu životnému prostrediu. Za dobré výsledky a vedomosti sme v priebehu práce v krúžku našich členov odmeňovali rybárskym materiálom, ktorý mohli následne použiť pri praktickej činnosti, čo sa nám prejavilo aj na návštevnosti krúžku.
   V tohoročnom jarnom období sa nám nepodarilo vybaviť návštevu súkromného pstruhového revíru vzhľadom na podmienky, ktoré boli neprijateľné pre členov krúžku. Napriek tomu sme sa venovali technike prívlače na jazere, ktoré nie je lovným revírom. Po otvorení pstruhovej sezóny sme mali možnosť navštíviť pstruhový revír, kde sa vďaka p. Potančokovi mohli členovia krúžku prakticky oboznámiť  s muškárskou technikov.
   Siedmeho mája sa konali Preteky mladých rybárov na Malom Kolpašskom jazere, kde sa zúčastnilo celkom 33 pretekárov. Víťazi boli odmenení hodnotnými cenami a všetci zúčastnení členovia krúžku tiež dostali odmeny za prácu v krúžku vo forme rybárskeho materiálu.
   Do konca školského roku sme ešte mali tri stretnutia krúžku, kedy sme navštívili ešte jazerá Belianske, JasenicuEvičkino, čím sme dosiahli celkom dvadsať stretnutí krúžku.

Ďakujeme všetkým členom ZO, ktorí boli nápomocní k úspešnej činnosti Krúžku mladých rybárov.
 
Vedúci krúžku Ladziansky Alexander.
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    Pridať komentár
     
    Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.