10/10

Rybárske preteky detí 2017

  • Pridané: 14.05.2017   |   Autor: Ivan Chladný; Foto: Vladimír Drexler   |   272 čítaní / zobrazení
   Začiatok mája už tradične patrí v Banskej Štiavnici mladým rybárom. MO SRZ Banská Štiavnica každoročne organizuje na Malom Kolpašskom jazere detské rybárske preteky, ktoré sú zároveň vyvrcholením prípravy mladých rybárov v miestnom rybárskom krúžku. Nedočkaví malí súťažiaci prichádzajú spolu s rodičmi k jazeru už skoro ráno, aby si po registrácii obsadili svoje lovné miesto. Napriek daždivému počasiu sa na tohtoročných pretekoch zaregistrovalo až 31 detí.
   Preteky sa začali o 8.00 pokynom hlavného rozhodcu. Skúsenejší malí rybári sami a tí menej skúsení s pomocou rodičov vyťahovali jednu rybu za druhou. Súťaž museli na chvíľu prerušiť tí, ktorí nenavštevovali rybársky krúžok a nepreukázali svoje vedomosti napísaním záverečného testu. Túto povinnosť si museli splniť počas pretekov a až potom sa mohli vrátiť na svoje lovné miesta.  O 12. 00 už svietilo slniečko a mnohí boli prekvapení, keď rozhodca ohlasoval koniec súťaženia.
   Kým deti a rodičia čakali na výsledky pri výbornom guláši obetavých manželov Drexlerovcov, rozhodcovský tím pracoval nielen na vyhodnotení súťaže, ale aj na vážení úlovkov a na ich vypúšťaní do neďalekého Veľkého Kolpašského jazera, ktoré zarybnili naloveným kaprom.
   Čakanie na vyhodnotenie súťaže si deti krátili aj obzeraním množstva nádherných cien, ktoré boli pripravené pre víťazov. Niektoré ani nedýchali ako čakali, či bude medzi ocenenými aj ich meno. Napokon bolo ocenených až 16 malých rybárov, ktorých mená a úlovky sú uverejnené v tabuľke. Za každý centimeter dĺžky ryby bol úspešnému lovcovi pridelený 1 bod.Tradične sa vyhodnocovala aj najväčšia ryba.
   Každý rok je detská rybárska súťaž pripravená na dobrej úrovni vďaka tímu členov MO SRZ. Spomenúť preto treba, že za celkovú organizáciu súťaže a prípravu bohatých cien zodpovedá hlavný hospodár MO SRZ Peter Sep. Deťom sa počas dňa (i počas celého školského roka) venujú ich krúžkoví učitelia – Alexander Ladziansky a Ivan Chladný. Na spravodlivý priebeh súťaženia dohliadajú rozhodcovia z radov RS, tento rok to boli páni: Ján Ladáni, Roman Dobrovič, Dušan Sedlák ml, Rado Mráz, Jaroslav Bačík, a Milan Peťko,  ktorí celý deň poctivo kontrolovali a evidovali úlovky i povzbudzovali mladých rybárov. Poďakovanie tiež patrí všetkým sponzorom: RYBÁR ZV - p. Syrový, Poľovníctvo DIANA, RYPOMIX, MEBR, DUŽINA, p. Martin Novotný, p. Michal Pifko, vďaka ktorým mohli byť deťom venované skutočne hodnotné ceny i pripravené chutné občerstvenie.
    
Vyhodnotenie pretekov:
  
UmiestnenieMenoPočet bodov
1. miestoJakub Hunka772
2. miestoDominik Durbák571
3. miestoJán Samuel Šemoda452
4. miestoSamuel Huba313
5. miestoRadovanBelohorec305
5. miestoAndrej Škoruba305
7. miestoPatrik Zajac275
8. miestoŠimon Štefanka269
9. miestoJakub Ratkovský268
10. miestoFilip Gréč221
11. miestoSamuel Zajac164
12. miestoMatej Batovský139
13. miestoAndrej Pelachy124
14. miestoMichael Valovič122
15. miestoŠimon Šuška115
15. miestoMartin Antošík115
         
Najväčší úlovokkapor - dĺžka 58 cmlovec – Samuel Zajac
          
 
Členovia organizačného tímu sa už teraz tešia na prácu v rybárskom krúžku počas budúceho školského roka i na ďalší ročník detských rybárskych pretekov.
  
 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.