7/10

Upozornenie ku začiatku pstruhovej sezóny 2020

  • Pridané: 08.04.2020   |   Autor: MO SRZ Banská Štiavnica   |   238 čítaní / zobrazení

UPOZORNENIE

S ohľadom na nariadenie Krízového štábu SR v súvislosti so šírením ochorenia Covid-19 upozorňujeme rybárov i ostatných občanov pohybujúcich sa v revíroch MO SRZ v Banskej Štiavnici na nasledovné:

  1. Povinnosť nosiť mimo svojho bydliska ochrannú rúško, v opačnom prípade môže rybárska stráž zakázať rybárovi lov.
  2. Udržiavanie odstupov medzi rybármi na vzdialenosť minimálne 3 metre. V prípade, že loviace miesto je už obsadené, loviaci musí počkať na jeho uvoľnenie.
  3. Rybárska stráž okrem rúška bude mať aj rukavice. Žiadame rybárov o súčinnosť pri kontrolách Rybárskou strážou a bez osobných kontaktov – doklady ukázať na požiadanie s dostatočným odstupom.
  4. Žiadame rybárov, aby dodržiavali všetky hygienické pravidlá a v prípade príznakov alebo podozrenia z ochorenia Covid-19 alebo ak boli v poslednom období v kontakte s takto nakazenou osobou, aby zostali doma.
  5. Pre revír 3-1400-1-1 VN Bakomi bude dodržiavanie uvedených podmienok zvlášť sledované, aj s ohľadom na obyvateľov v blízkosti tohto revíru. Loviacich žiadame, aby svoj pobyt pri vode obmedzili na najkratší možný čas a umožnili tak všetkým členom MO SRZ využiť priaznivé počasie na lov.

Výbor upozorňuje, že ak nebudú dodržiavané nariadenia Krízového štábu SR a pokyny rybárskej stráže, môže dôjsť hlavne na revíre VN Bakomy k obmedzeniu rybárskeho práva.

Výbor MO SRZ Banská Štiavnica

   

OPATRENIA

Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia:

  • reagovať   |   194.212.253.***   |   24. máj, 18:13bscharlie
    Po niekoľkých návštevách tajchu Bakomi som pochopil, že rybačka tam nie je športová, ale kultúrna a hlavne spoločenská akcia... starí machri sedia na stoličkách, hlasne diskutujú,palice na rácoškách a plaváky vo forme pevných sbiro pokojne plávajú... proste štiavnická idyla .... žiaľ.

pridať komentár
 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návšťevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.