Kontakt
MO SRZ Banská Štiavnica
  Dolná 18
  969 01   Banská Štiavnica
 
 Udalosti
 Anketa
Aký spôsob lovu máte najradšej?

Na položenú
40%

Feeder
16%

Pláváná
10%

Prívlač
25%

Muškárenie
9%
 Odporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
Rybárske potreby TORNADO - sponzor detských krúžkov MsO SRZ Banská Štiavnica
1/10

Rybárske preteky dospelých 2014

  • Pridané: 12.05.2014   |   586 čítaní / zobrazení
   V sobotu 10.mája 2014 usporiadala MO SRZ Banská Štiavnica spolu s hlavným garantom pretekov Mestom Banská Štiavnica tradičné rybárske preteky o "Pohár primátorky mesta Banská Štiavnica" na Počúvadlianskom jazere. Po predchádzajúcom daždivejšom dni sa očakávalo krajšie, aj keď neisté počasie. Hneď zrána to vyzeralo na dážď, no silnejší vietor, ktorý sprevádzal celé preteky rozfúkal oblaky a celý deň nakoniec spríjemňovalo slnečné, aj keď veterné počasie. Podujatie pritiahlo 102 pretekárov, z toho vyše 20 bolo hostí. Pre organizátorov bola príjemným prekvapením dosť vysoká účasť domácich pretekárov, najvyššia za posledných niekoľko rokov.
  
  Slnečné, aj keď veterné počasie prilákalo na prechádzku okolo tajchu mnoho rodín s deťmi ale aj mladé či staršie páry. Účasť divákov bola dobrá a počas vyhodnotenia, teda okolo 12-tej sa ešte výraznejšie zvýšila. Tak ako každoročne sme ponúkali výborné pečené pstruhy, chutné halázslé a tak si rybárski gurmáni mohli prísť na svoje. Víťazom preteku sa stal Martin Novotný, ktorý urobil pekné športové gesto a okrem pohára daroval svoje ostatné ceny do detských rybárskych pretekov. Tak ako pre loviacich rybárov, rovnako bohaté ceny boli ponúkané v losovanej tombole. Po vylosovaní vecných cien sa opäť losovalo o krásnych šupináčov. Aktivita chytaných rýb nebola príliš veľká a ryby boli sústredené v niektorých sektoroch, zväčša v plytčinách, kde sa po niekoľkých úlovkoch vyľakaná resp. vyrušená ryba stávala voči ponúkaných nástrahám imúnna.
   
   
Vyhodnotenie:
  
UmiestnenieMenoPočet bodov
1. miestoMartin Novotný968
2. miestoAdam Kliman960
3. miestoMichal Bokroš909
4. miestoStanislav Balážfy616
5. miestoJulián Legény528
6. miestoJozef Pivarči429
7. miestoĽubomír Koleda327
8. miestoVladimír Sep297
9. miestoMilan Toček276
10. miestoMiroslav Krkoška273
         
Najväčší úlovokkapor - dĺžka 55 cmlovci - Ľubomír Koleda, Ján Ladányi
   
Výbor MO SRZ ďakuje všetkým sponzorom za finančnú a vecnú podporu rybárskych pretekov.
   
Sú to: manželia Majerovci – AZOR A DIANA, pán Róbert Čimo, p. Blašková - SVETRO s.r.o., FABA s.r.o., MEBR s.r.o., p. Drexler, p. Richard Tóth, SIBAcol s.r.o., Ing. Ján Čamaj, p. Peter Ernek, MESTO BANSKÁ ŠTIAVNICA, p. Ján Lazár, p. Imrich Kečkeš – penzión KACHELMAN, MEŠTIACKA KRČMA - p. Palová, Vladimír Marko – FACHMAN A TESÁR, firma Rückschloss  a v neposlednom rade penzión OMAD, pán Karol Ivanič, kde sa pripravovali všetky rybacie špeciality a v areáli ktorého sme mohli už tradične pripraviť vyhodnotenie celej akcie.