1/10

Rybárske preteky dospelých 2013

  • Pridané: 07.05.2014   |   269 čítaní / zobrazení
    V sobotu 4.mája 2013 usporiadala MO SRZ Banská Štiavnica spolu s hlavným garantom pretekov Mestom Banská Štiavnica tradičné rybárske preteky o "Pohár primátorky mesta Banská Štiavnica" na Počúvadlianskom jazere. Po dvoch daždivejších dňoch sa očakávalo krajšie, aj keď neisté počasie. Podujatie pritiahlo 70 pretekárov, z toho vyše 20 bolo hostí. Pre organizátorov bolo prekvapením, že hoci si každý držiteľ kaprového povolenia predplatil účasť na týchto pretekoch už pri platení povolenia na rybolov na rok 2013, účasť domácich pretekárov bola opäť sklamaním.
  
   Podpriemernou sa zdala aj účasť divákov, ale počas vyhodnotenia 0 teda okolo 12-tej sa to výrazne zlepšilo. Tak ako každoročne sme ponúkali výborné pečené pstruhy, chutné halázslé a tak si rybársky gurmáni mohli prísť na svoje. Tak ako pre loviacich rybárov, rovnako bohaté ceny boli ponúkané v losovanej tombole. Lákavými sa ukázali ceny ktoré bolo možné hneď v jarnom období využiť v záhradách. Po vylosovaní vecných cien sa opäť losovalo o približne 10 krásnych šupináčov, z ktorých jednému sa vďaka Julke Janovicovej zašťastilo odplávať napäť do jazera. Účasti a záujmu o domáce podujatie od domácich pretekárov sa vyrovnala aj celková aktivita chytaných rýb, aj keď boli miesta, kde boli výnimočne pretekári ako sa povie "na roztrhanie" a v určitých chvíľach nestíhali obsluhovať dve udice naraz. Väčšina kaprov bola sústredená opäť v plytčinách, kde sa po niekoľkých úlovkoch vyľakaná resp. vyrušená ryba stávala voči ponúkaných nástrahám imúnna.
   
    Nedá sa nespomenúť si na nášho priateľa a kolegu Jozefa Frémala, ktorý v predpoludňajších hodinách pred koncom preteku podľahol náhlej srdcovej príhode priamo pri udiciach. Aj napriek tejto tragickej udalosti sa vďaka dovtedy nachytaným kaprom umiestnil napokon na celkovom 3. mieste. Zbohom priateľ náš, česť Tvojej pamiatke!
    
Vyhodnotenie:
  
UmiestnenieMenoPočet bodov
1. miestoČech Ivan1716
2. miestoVýboch Peter1477
3. miestoFrémal Jozef1263
4. miestoLadziansky Matúš1215
5. miestoNovotný Martin Mgr.943
6. miestoLegény Julián Ing.859
7. miestoDrdola Jozef731
8. miestoVoštiar Jaroslav700
         
Najväčší úlovokkapor - dĺžka 63 cmlovec - Legény Julián Ing.
   
Výbor MO SRZ ďakuje všetkým sponzorom za finančnú a vecnú podporu rybárskych pretekov.
   
Sú to: KM BETA a.s., OMAD Penzión pri jazere, manželia Majerovci – fy. AZOR A DIANA, Penzión KACHELMAN, SVETRO s.r.o. – p. Blašková, VION – čerpacia stanica BŠ, fy. FABA s.r.o., p. Richard Tóth, p. Peter Lupták, AUTOTECHNA – p. Jevoš, CHovateľské potreby u Emila a Fanny, p. Tomáš Ciglan, MEBR (p. Zimmermann + p. Drexler), MESTO BANSKÁ ŠTIAVNICA, p. Ján Lazár, Vladimír Marko – fy. FACHMAN A TESÁR.
 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návšťevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.