1/10

Rybárske preteky dospelých 2012

  • Pridané: 07.05.2014   |   179 čítaní / zobrazení
   V sobotu 12. mája 2012 usporiadaloa MO SRZ Banská Štiavnica spolo s hlavným garantom pretekov Mestom Banská Štiavnica tradičné rybárske preteky o Pohár primátorky mesta Banská Štiavnica na Počúvadlianskom jazere. Príjemné, ale aj neisté počasie pritiahlo 74 pretekárov a to opäť viac cudzích ako tých našich z Banskej Štiavnice. Je zarážajúce, že napriek v našich končinách neštandardne dlhej výluke lovu až do zákonom stanoveného 1.6. má o lov kaprov, v tomto prípade platený lov, záujem len veľmi málo uvedomelých rybárov. Každoročne sa žiaľ zvyšuje počet tých, pre ktorých je dôležité hlavne nachytať čo najviac rýb a samozrejme čo najlacnejšie, práve preto sme ich po minulé roky videli v húfoch sedieť pri našich brehoch už na druhý deň po pretekoch, kedy si zázračne našli čas na rybačku aj tí pracovne najzaneprázdnenejší. Dovtedy neodkladné povinnosti boli u nich rázom nahradené celodenným vysedávaním pri vode a rabovaním bez hraníc. Ako inak nazvať chuť na rybacinu, ak človek dokáže behom prvých dvoch týždňov rybačky od vody odniesť aj 20 veľkých kaprov. Pažravosťou? Sebectvom, či dokonca kšeftovaním? To je už ale na rybárskej stráži, aby postupne vyselektovala rybárov od tých "tiežrybárov".
   Pomerne chudobná bola aj účasť divákov, pričom tak ako každoročne sme ponúkali množstvo chutných špecialít, samozrejme rybacích. Tak ako pre loviacich rybárov, rovnako bohaté ceny ponúkané v losovanej tombole mohli byť pre mnohých aj okolo idúcich návštevníkov viac ako lákavé. Našim malým hrdinom bol rybár, ktorý odmietol v tombole vylosovaného kapra a prepustil ho do ďalšieho losovania. Účasti a záujmu o domáce podujatie od domácich pretekárov sa vyrovnala aj celková aktivita chytaných rýb, aj keď boli miesta, kde boli výnimočne pretekári ako sa povie "na roztrhanie" a v určitých chvíľach nestíhali obsluhovať dve udice naraz. Väčšina kaprov bola sústredená v plytčinách, kde sa po niekoľkých úlovkoch vyľakaná resp. vyrušená stávala voči ponúkaných nástrahám nevšímavá.

Vyhodnotenie:
  
UmiestnenieMenoPočet bodov
1. miestoCima Ivan2592
2. miestoMudrák Patrik2285
3. miestoHolec Tomáš1845
4. miestoSegéň Maťo381
5. miestoMičík Štefan285
6. miestop. Václavek284
7. miestoHolec Branislav282
8. miestop. Blahút228
9. miestop. Vančo181
10. miestop. Sásik176
11. miestop. Maruniak174
12. miestop. Blažko168
13. miestop. Buina165
14. miestop. Moravčíková159
14. miestop. Sep159
15. miestop. Mišiak156
16. miestop. Jakubík138
17. miestop. Burgoň135
  
Víťazom blahoželáme a všetkým zúčastneným prajeme krásne úlovky počas celej sezóny 2012.
   
   Aj keď sa zrejme kvôli pracovným povinnostiam preteku nezúčastnil nikto z vedenia mesta, za každoročnú pomoc pri samotnom organizovaní a ústretový prístup spolu s pomocou pri zabezpečovaní cien do tomboly im patrí naša úprimná vďaka. Veríme, že na budúci rok im pracovné povinnosti dovolia preteku sa zúčastniť a my sa im budeme môcť aspoň čiastočne za ich pomoc poďakovať aj formou chutného občerstvenia. Takisto sa chceme poďakovať ďalším sponzorom, bez ktorých by nebolo možné toto zaujímavé podujatie každoročne uskutočniť.
  
Výbor MO SRZ ďakuje všetkým sponzorom za finančnú a vecnú podporu rybárskych pretekov.
  
Sú to: Mesto Banská Štiavnica, pán Róbert Čimo, manželia Majerovci - Rybárske potreby Azor a poľovnícke potreby Diana, pani Beata   Kesjarová, Počúvadlianske jazero, pán Milan Ernek, Chovateľské potreby u Emila a Fanny, pán Ján Lazár, pán Richard Tóth, pán Peter Lupták, pán Ciglan Tomáš – veľkosklad piva, Svetro  pani Blašková, Čerpacia stanica Vion, Pivovar Steiger, Auto centrum Štefan Jevoš, pán Sabala Peter, MO SRZ B. Štiavnica a v neposlednom rade penzión OMAD, pán Karol Ivanič, kde sa pripravovali všetky rybacie špeciality a v areáli ktorého sme mohli už tradične pripraviť vyhodnotenie celej akcie.
 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návšťevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.