7/10

Rybárske preteky detí 2022

 • Pridané: 24.05.2022   |   Autor: Ivan Chladný, Foto: Rado Mráz   |   97 čítaní / zobrazení

Po dvojročnej prestávke sa v nedeľu 15.5.2022 znovu uskutočnili tradičné detské rybárske preteky na Malom Kolpašskom tajchu. Preteky organizovala Miestna organizácia SRZ v Banskej Štiavnici. Krásne slnečné počasie prialo dvadsiatke zúčastnených pretekárov vo veku 6-14 rokov.

Súťaž sa začala o 8:00 pokynom hlavného rozhodcu. Staršie deti začali lov sami a mladšie sa mohli oprieť o pomoc rodičov. Súťaž nakrátko prerušili tí, ktorí nenavštevovali rybársky krúžok a museli najprv preukázať teoretické vedomosti napísaním testu. Potom sa mohli vrátiť na svoje lovné miesta a pokračovať v súťažení. Našich pretekov sa zúčastnili aj štyria pretekári z iných MO SRZ, a to z Partizánskeho, Štúrova a Krupiny.

Ulovené ryby merali a údaje do súťažných lístkov zapisovali sektoroví rozhodcovia, ktorí úlovky aj vážili a vypúšťali do Veľkej Kolpašskej nádrže. Záverečný pokyn rozhodcu ukončil súťaženie presne o 12:00 hod.

Čakanie na výsledky si súťažiaci s rodičmi vyplnili pri výbornom guláši obetavých manželov Drexlerovcov. Hlavný rozhodca zatiaľ spočítaval body. Za každý centimeter dĺžky ryby prideľoval úspešnému lovcovi 1 bod. Tradične vyhodnocoval aj najväčšiu rybu. Po občerstvení prišlo na rad vyhlásenie výsledkov a odmeňovanie pretekárov. Tejto úlohy sa ujal predseda našej MO, Ing. Vladimír Mecho.

Pre najúspešnejších lovcov boli opäť prichystané atraktívne ceny. Ocenených bolo 10 malých rybárov, ktorých mená a úlovky sú uverejnené v tabuľke.

Detské rybárske preteky roky pripravujú členovia MO SRZ. Za celkovú organizáciu a prípravu cien zodpovedali vedúci krúžku za aktívnej pomoci výboru miestnej organizácie. Na priebeh súťaženia dohliadala Rybárska stráž, tento rok to boli páni: Vladimír Hanus, Roman Dobrovič, Rado Mráz. Deti prišli povzbudiť i ďalší členovia výboru MO, Ing. Vladimír Mecho - predseda, tiež aj Ing. Julián Legény, ten ako pokladník MO deťom na mieste predával povolenky na rybolov. Poďakovanie patrí aj vedúcim rybárskeho krúžku, Ivanovi Chladnému a Jánovi Ladányimu, ktorí sa deťom venujú počas celého školského roku. Množstvo úlovkov a zručnosti mladých rybárov sú dôkazom aj ich obetavej práce.

Podujatie podporila predovšetkým Miestna organizácia, ktorej sponzorsky pomohli: 

 • firma doubLLe s.r.o., p. Peter Obročník
 • firma StelMart s.r.o., p. Martin Stehlík

Vyhodnotenie:
 

UmiestnenieMenoPočet bodov
1. miestoBaláž Nikolas1167
2. miestoHeiler Martin551
3. miestoHrmo Lukáš535
4. miestoSelecký Gabriel477
5. miestoHanusová Paulínka461
6. miestoSmutný Rastislav419
7. miestoZorvan Martin393
8. miestoPolkoráb Emil392
9. miestoMelicherčíková Nelka240
10. miestoGrieš Richard229

         

Najväčší úlovokkapor - dĺžka 60 cmlovec - Heiler Martin
  Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

  Pridať komentár
   
  Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.