9/10

Rybárske preteky detí 2018

  • Pridané: 17.05.2018   |   Autor: Ivan Chladný; Foto: Vladimír Drexler   |   334 čítaní / zobrazení
   Prvý májový víkend aj tento rok patril v Banskej Štiavnici mladým rybárom. MO SRZ Banská Štiavnica pripravila na Malom Kolpašskom jazere detské rybárske preteky, ktoré mali otestovať úroveň prípravy mladých rybárov v miestnom rybárskom krúžku. Prví rybári spolu so svojimi rodičmi prichádzali k jazeru už od rána a po registrácii si pohľadali zaujímavé lovné miesta. Počasie bolo krásne a krásna bola i účasť detí, keďže sa zaregistrovalo až 36 malých rybárov.
Súťaž sa začala o 8.00 pokynom hlavného rozhodcu. Staršie deti sami a tie mladšie s pomocou rodičov odštartovali lov. Súťaž museli na chvíľu prerušiť tí, ktorí nenavštevovali rybársky krúžok a museli najprv preukázať dostatočné teoretické vedomosti napísaním záverečného testu. Až po splnení tejto povinnosti sa mohli vrátiť na svoje lovné miesto.
Ulovené ryby merali a údaje do súťažných lístkov zapisovali sektoroví rozhodcovia. Tí následne úlovky vážili a postupne vypúšťali do neďalekého Veľkého Kolpašského jazera. Krásne počasie vydržalo až do záverečného pokynu rozhodcu, ktorý ukončil súťaženie presne o 12:00 hodine.
Nastalo napäté čakanie na výsledky, ktoré si súťažiaci s rodičmi krátili pri výbornom guláši obetavých manželov Drexlerovcov. Hlavný rozhodca zatiaľ spočítaval body. Za každý centimeter dĺžky ryby prideľoval úspešnému lovcovi 1 bod. Tradične vyhodnocoval aj najväčšiu rybu.
Pre úspešných lovcov boli aj tento rok prichystané atraktívne ceny. Ocenených bolo až 10 malých rybárov, ktorých mená a úlovky sú uverejnené v tabuľke nižšie.
Každý rok je detská rybárska súťaž pripravená na dobrej úrovni vďaka tímu členov MO SRZ. Spomenúť preto treba, že za celkovú organizáciu súťaže a prípravu bohatých cien zodpovedá hlavný hospodár MO SRZ Peter Sep. Deťom sa počas dňa (i počas celého školského roka) venujú ich krúžkoví učitelia – Alexander Ladziansky a Ivan Chladný. Na priebeh súťaženia dohliadali rozhodcovia z radov RS, tento rok to boli páni: Ján Ladáni, Roman Dobrovič, Dušan Sedlák ml., Rado Mráz, Jaroslav Bačík, Milan Peťko a Jozef Potančok. Súťažiace deti tiež prišiel povzbudiť predseda MO SRZ pán Vladimír Mecho a tiež aj podpredseda MO p. Ján Mravík.
Poďakovanie tiež patrí sponzorom: RYBÁR ZV - p. Syrový, firma Ripomix, firma Durpal,  p. Martin Novotný a p. Michal Pifko, vďaka ktorým mohli byť deťom venované hodnotné ceny.


    
Vyhodnotenie pretekov:
  
UmiestnenieMenoPočet bodov
1. miestoJán Samuel Šemoda948
2. miestoSamuel Zajac660
3. miestoJakub Hunka577
4. miestoPatrik Zajac559
5. miestoPeter Tužinský534
6. miestoOliver Supuka366
7. miestoRadovan Belohorec334
8. miestoMichael Valovič318
9. miestoNorbert Hesoun304
10. miestoRichard Hesoun304
         
Najväčší úlovokkapor - dĺžka 61 cmlovec – Richard Hesoun
          
 
Členovia organizačného tímu sa už teraz tešia na prácu v rybárskom krúžku počas budúceho školského roka i na ďalší ročník detských rybárskych pretekov.
 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.