7/10

Rybárske preteky detí 2016

  • Pridané: 23.05.2016   |   Autor: Ivan Chladný; Foto: Vladimír Drexler   |   273 čítaní / zobrazení
Tretia májová nedeľa patrila na Malom Kolpašskom jazere aj tento rok detským rybárskym pretekom. Už od skorého rána prichádzali k jazeru detskí súťažiaci, ktorých neodradilo ani pomerne chladné a veterné počasie. Mladí rybári vo veku od 6 do 14 rokov sa odhodlane chopili rybárskeho náčinia a povzbudzovaní blízkymi sa snažili o čo najlepšie úlovky. Súťažiť sa začalo o pol ôsmej ráno a svoje lovné miesta opustili až pred obedom (o 12. hodine), kedy preteky ukončil razantný výstrel. Úlovky následne putovali do Veľkého Kolpašského jazera. O tom, že aj detskí rybári dobre ovládajú svoje umenie, svedčí najväčší tohtoročný úlovok. Tým sa bude dlho pýšiť Andrej Kunca, ktorý ulovil kapra s krásnou dĺžkou 64 cm. Statný kapor sa samozrejme vrátil do vody, kde bude ako generačná ryba udržiavať kaprovú populáciu ešte dlhé roky.
Po ukončení súťaže hlavný rozhodca Ivan Chladný spočítal body. Za každý 1 centimeter ryby získal úspešný lovec rovnako jeden bod. Vyhodnotených bolo 10 najlepších rybárov, z ktorých získal najväčší počet bodov a teda prvé miesto Matúš Sásik. Jemu, aj ostatným úspešným súťažiacim, odovzdal predseda MO SRZ Ing. Vladimír Mecho skutočne bohaté vecné dary. Po vyhodnotení sa konečne mohli všetci svorne pustiť do chutného gulášu, ktorý tento rok nielen zasýtil, ale aj zahrial. Ako aj po minulé roky ho pre všetkých (malých aj veľkých) pripravili manželia Drexlerovci, začo im zo srdca ďakujeme.  
 
Nasleduje prehľad výsledkov najlepších tohtoročných mladých rybárov:
     
Vyhodnotenie:
  
UmiestnenieMenoPočet bodov
1. miestoMatúš Sásik1285
2. miestoDominik Durbák1054
3. miestoRadko Belohorec798
4. miestoJakub Kladivík618
5. miestoŠimon Štefanka563
6. miestoBoris Barolovic455
7. miestoAndrej Kunca441
8. miestoRóbert Štrba344
9. miestoHenrieta Bukovenová313
10. miestoJakub Hunka266
         
Najväčší úlovokkapor - dĺžka 64 cmlovec – Andrej Kunca
          
Aj tento ročník rybárskej súťaže by sa nezaobišiel bez pomoci viacerých členov Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu, ktorým sa preto patrí poďakovať. V prvom rade Alexandrovi Ladzianskemu a Ivanovi Chladnému za zodpovedné vedenie rybárskeho krúžku, ďalej Petrovi Sepovi, ktorý sa aj tento rok zhostil celej organizácie a Vladimírovi Drexlerovi a Radovi Mrázovi za pomoc pri organizácii podujatia a tiež všetkým rozhodcom z radov Rybárskej stráže  (Romanovi Dobrovičovi, Jozefovi Potančokovi, Radovi Belohorcovi, Milanovi Peťkovi). Chceme taktiež poďakovať Radkovi Vantechovi za nezištnú pomoc rozhodcom počas celej súťaže. Poďakovanie tiež patrí všetkým sponzorom za hodnotné ceny i chutné občerstvenie.
 
Členovia organizačného tímu sa už teraz tešia na prácu v rybárskom krúžku počas budúceho školského roka i na ďalší ročník detských rybárskych pretekov.
  
 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návšťevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.