Udalosti
 Kontakt
MO SRZ Banská Štiavnica
  Dolná 18
  969 01   Banská Štiavnica
 
 Anketa
Aký spôsob lovu máte najradšej?

Na položenú
40%

Feeder
16%

Pláváná
11%

Prívlač
24%

Muškárenie
9%
 Odporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
Rybárske potreby TORNADO - sponzor detských krúžkov MsO SRZ Banská Štiavnica
7/10

Opatrenia k ochrane pred šírením nákazy v kaprových revíroch MO SRZ Banská Štiavnica

  • Pridané: 27.07.2019   |   Autor: MO SRZ Banská Štiavnica   |   449 čítaní / zobrazení
OZNAM
   

o opatreniach k ochrane pred šírením nákazy v kaprových revíroch
 MO SRZ Banská Štiavnica
   
   Výbor MO SRZ Banská Štiavnica realizuje opatrenia Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Žiari nad Hronom (ďalej len RVaPS ZH) na zdolanie a zabránenie šírenie nákazy herpesvirózy kaprov koi (KHV) po vzájomnej konzultácii.
   Podľa opatrenia platí zákaz akéhokoľvek presunu rýb, iných živočíchov a predmetov, ktoré môžu byť kontaminované pôvodcom nákazy z ohniska a ochranného pásma nákazy. Medzi predmety patria hlavne podberáky, sieťky na uchovávanie rýb, člnky, zavážacie loďky a podobne. Z uvedeného dôvodu žiadame všetkých rybárov, ktorí lovili na revíroch MO SRZ o dôkladnú dezinfekciu svojej výbavy. Tou je možnosť prania predmetov vo vode s teplotou nad 50˚C po dobu aspoň 1 minúty. Viac o nákaze nájdete na stránke Štátnej veterinárnej a potravinovej správy, na tomto odkaze.
   Žiadame členov MO SRZ Banská Štiavnica, ktorí vlastnia povolenie na lov pstruhov, aby na jazere Bakomy nepoužívali výbavu, ktorú používali aj na lov kaprov alebo túto dôkladne dezinfikovali. Nákaza sa šíri vodou a vody z jazera Bakomy pretekajú do jazera Vindšachta.
   V opatreniach RVaPS ZH síce nie je výslovne uvedený revír Vindšachta, ale i ten patrí do ochranného pásma. Zákaz lovu je opatrenie, ktoré by malo zabezpečiť ochranu revíru pred uvedenou nákazou. Žiadame všetkých rybárov o rešpektovanie uvedených opatrení.
   Výbor zabezpečuje kontrolu revírov a po súhlase RVaPS ZH bude vykonávaný kontrolný odlov rýb pre laboratórne rozbory aj na revíroch, ktoré neboli postihnuté zvýšeným úhynom rýb. V prípade že RVaPS ZH uzná niektorý z týchto revírov za bezpečný pre lov, budeme o tom členov včas informovať.
                 
Výbor MO SRZ Banská Štiavnica
  • reagovať   |   178.41.123.***   |   03. august, 13:15Peter
    Dobrý deň neviete nám poskytnúť dake info ohľadom že kedy by sa asi mohlo začať chytať a ci štádium tej choroby ustupuje alebo sa zatiaľ nič nezmenilo ďakujem
  • reagovať   |   178.41.127.***   |   09. august, 12:35Laco
    Ako sa nákaza dostala do vôd MO SRZ Banská Štiavnica ? Rybárskym náradím ? Čo robiť do budúcnosti ? Je to bežné ?

pridať komentár
 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návšťevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.