7/10

Činnosť rybárskeho krúžku v školskom roku 2013/2014

  • Pridané: 08.11.2017   |   Autor: Karol Weis   |   11 čítaní / zobrazení
V školskom roku 2013/2014 začal Rybársky krúžok fungovať priamo pod Miestnou organizáciou Slovenského rybárskeho zväzu v Banskej Štiavnici. Stretnutia detí prebiehajú buď priamo pri vode (oznamujeme to cez SMS rodičom), alebo v kancelárii MO SRZ na Dolnej ulici 18 v budove bývalej Šindlerky - na vrchnom poschodí. Stretnutia sú každú druhú nedeľu v mesiaci v čase od 9:00 do 12:00 hod.

Vzhľadom na zmeny v platení poplatkov za krúžkovú činbnosť sme sa rozhodli pre nasledovné: nepožadujeme od detí VZDELÁVACÍ POUKAZ a školné je stanovené na 1.50 € mesačne. Splatnosť školného za prvý polrok (7,50 €) je najneskôr do 31.10.2013 platbou v hotovosti na spoločných stretnutiach. Z tohto poplatku sú financované aktivity krúžku, nákup nevyhnutného materiálu a základných potrieb pre všetky prihlásené deti.

Deťom, ktoré nebudú navštevovať tento krúžok nemôže byť v zmysle Zákona o rýbárstve č. 139/2002 Z.z. v znení neskorších predpisov a Vyhlášky MŽP SR č. 185/2006 Z.z. vydané povolenie na rybolov aj v roku 2014. Ďeťom, ktoré tento krúžok navštevovali len v minulosti, alebo vôbec, bude vydané povolenie jedine po úspešnom absolvovaní testu pred detskými rybárskymi pretekmi začiatkom mája (Ryb. zákon, Vyhláška, druhy rýb, atď.!

Kontakt:  info@tajchy.sk
                                   

  Vychádzka do Kysihýbla

         V rámci Rybárskeho krúžku sme sa v nedeľu 30. marca vybrali spolu na výlet do Kysihýbla. Po prekročení železničnej trate sme si prezreli ruiny vývalého rybného hospodárstva, zvyšky betónových kaziet na odchov a prezimovanie matečných šťúk, či kaprov a po prechádzke popri sústave malých rybníčkov sme sa dostali popri potoku Jasenica postupne až k vodnej nádrži Banská Belá (Jasenica), ktorá je našim kaprovým lovným revírom. Tu sme sa pustili do práce, ktorá bola popri vzdelávacej časti našej vychádzky hlavným cieľom dňa. Po rokoch systematického odhadzovania odpadkov rybármi, ktoré sa už hromadili v roztrhaných vreciach okolo nádrže, na brehoch aj v rákose vo vode nadišiel čas na zmenu. Celkovo 13 zúčastnených detí z Krúžku mladého rybára vyzbieralo spolu 11 vriec odpadu (70 litrových), za čo im patrí obrovská vďaka! Bolo zaujímavé počúvať ich komentáre na adresu starších kolegov rybárov, ktorým tento sklad odpadu, smetí a zvyškov po obaloch rybárskych krmív doteraz niekoľko rokov nevadil. Našli sme "skrýše" vo vysokej tráve vedľa lovného miesta, kde niekto systematicky, postupne napchal 7 krabičiel od cigariet, samozrejme tej istej značky. Nádhera. Ďakujeme! Kedy sa naučíme odchádzať od vody s tým, že všetko čo sme k nej priniesli, si aj odnesieme? A kedy sa naučíme pomenovať skutočné problémy a ukázať na tých, ktorí ich spôsobujú? A nebodaj ich aj potrestať? Veríme v zmenu, aj keď nie v rýchlu. Všetkým prajeme krásne úlovky a príjemne strávené chvíle pri vode, snáď chvíľu v čistote a poriadku...

deti z rybárskeho krúžku...

Fotodokumentáciu z akcie je možné pozrieť v galérii.


Hľadáme ďalšieho ochotného rybára/rybárku, ktorí by sa zapojili do práce s vedením krúžku!!!

    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    Pridať komentár
     
    Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návšťevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.