7/10

Činnosť rybárskeho krúžku v školskom roku 2012/2013

  • Pridané: 08.11.2017   |   17 čítaní / zobrazení

V školskom roku 2012/2013 začal Rybársky krúžok po niekoľkých rokoch trápenia sa opäť fungovať, tentokrát pod hlavičkou Centra voľného času v Banskej Štiavnici.

Stretnutia sú organizované každú druhú nedeľu v čase od 9:00 hod. do 12:00 hod. v telocvični ZŠ J. Horáka v Banskej Štiavnici. V prípade dobrého počasia a v súlade s plánom práce chodili deti už aj v jesennom období roku 2012 a budú aj na jar 2013chodiť spolu s vedúcimi na organizovaný lov na Počúvadle. Spolu s deťmi sa môžu krúžku zúčastňovať aj rodičia, prípadne sprevádzajúci rybár, v ktorého sprievode bude dieťa počas roka loviť. Zápisné, resp. školné sa platí 8,30 € na školská polrok, pričomsúčasťou je samozrejme podpísaná prihláška zákonným zástupcom. Z tohto poplatku sú financované aktivity krúžku, nákup nevyhnutného materiálu a základných potrieb pre všetky prihlásené deti, rovnako ako odmena za vedenie krúžku. Do konca roku 2012 bol deťom zakúpený maeriál (perá, zošity, silóny, krabičky, háčiky, nástrahy, návnady) spolu za vyše 100 €. Každé dieťa dostalo tlačenú verziu aktuálneho Rybárskeho zákona a Vyhlášky.

Deti sa na krúžku budú okrem učenia ako chovať a chytať ryby, učia aj správne spôsoby lovu pomocou jednotlivých rybolovných techník, oboznamujú sa s mnohými modernými pomôckami pri love a učia sa najdôležitejšie pravidlá a zákony o ochrane prírody. Tak ako každý rok, všetci sa môžu zúčastniť Rybárskych pretekov mladých rybárov a vyhrať veľa krásnych cien!!! Pre deti sa budeme snažiť zorganizovať aj ďalšie zaujímavé akcie, prednášky externých prednášateľov, výstavy výrobcov a predajcov rybárskeho náčinia, nástrah a návnad. V priestoroch rybárskej kancelárie už prebehla aj video projekcia rybárskych videí, inštruktáž o domovskej rybárskej stránke www.tajchy.sk ako aj prehľad rybárskych portálov a stránok iných organizácií SRZ.

Deťom, ktoré budú navštevovať tento krúžok môže byť v zmysle Zákona o rýbárstve č. 139/2002 Z.z. v znení neskorších predpisov a Vyhlášky MŽP SR č. 185/2006 Z.z. vydané povolenie na rybolov aj v roku 2013. Ďeťom, ktoré tento krúžok už navštevovali v minulých rokoch, bude vydané povolenie až po úspešnom absolvovaní testu pred detskými rybárskymi pretekmi začiatkom mája (Ryb. zákon, Vyhláška, druhy rýb, atď.!

Všetky deti sú o aktuálnom dianí a o plánovaných akciách informované vždy dopredu SMS-kami na čísla rodičov , resp. zákonných zástupcov.

Organizuje CVČ Banská Štiavnica, kontakt na vedúceho krúžku: p. Weis - 0905411858, + ďalší členovia Výboru, alebo členskej základne podľa ochoty a možností...
Kontakt: vybor@tajchy.sk

    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    Pridať komentár
     
    Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návšťevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.