Kontakt
MO SRZ Banská Štiavnica
  Dolná 18
  969 01   Banská Štiavnica
 
 Udalosti
 Anketa
Aký spôsob lovu máte najradšej?

Na položenú
39%

Feeder
16%

Pláváná
10%

Prívlač
23%

Muškárenie
11%
 Odporučte nás
 • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Novinky
06.05.2019   Spravodajca 2019 - je dostupný na stiahnutie v sekcii MOSRZ / Dokumenty.
 
27.02.2019   VÝBER NAJDÔLEŽITEJŠÍCH ZMIEN - ktorý by mohol slúžiť ako pomôcka pre rybárov počas oboznamovania sa s aktuálne platnou legislatívou.
 
09.01.2019   Smernica platení príspevkov a vydávaní povolení na rybolov v roku 2019 - je dostupná v sekcii MOSRZ / Dokumenty.
 
 
08.05.2018   Rybárske preteky funkcionárov 2018 - Pozrite si video zostrih z tejto akcie.
 
17.04.2018   Spravodajca 2018 - je dostupný na stiahnutie v sekcii MOSRZ / Dokumenty.
 
08.11.2017   Správa o činnosti rybárskeho krúžku - Správu o činnosti Krúžku mladých rybárov v školskom roku 2016/2017 si môžete prečítať v sekcii MO SRZ / Práca s mládežou
 
21.06.2016   Úlovky z Vindšachty - Podeľte sa s nami o Vaše úlovky z Vindšachtského tajchu! Budú uverejňované v sekcii Vindšachta - revír ChAP / Úlovky.

Vindšachtské jazero, revír "bez privlastnenia si úlovku", perla v srdci Štiavnických vrchov
  
Ahoj, sme veľmi radi, že si sa rozhodol navštíviť náš revír
„ Chyť a pusť “, Vindšachtský tajch
 
3-1460-1-4
.

Aby si sa nedostal do problémov s našou rybárskou strážou, je tu niekoľko pravidiel lovu na tomto revíri. Dúfame, že sa Ti bude dariť a na našu stránku pošleš fotky Tvojich úlovkov.

Petrov zdar!    

Pokiaľ nie si držiteľom miestnej povolenky na rybolov, hosťovacie povolenie si môžeš zakúpiť napríklad v penzióne Vila Vážka, hneď pod hrádzou Vindšachtského tajchu. K dispozícii sú Ti takisto ďalšie predajné miesta.

 
 • Lov rýb udicou je možný aj s použitím háčikov s protihrotom, ale v prípade použitia dvoj- a trojháčikov len bez protihrotov, prípadne so "zacvaknutými" protihrotmi! To platí pre všetky spôsoby lovu a typy použitých nástrah!
 • Proti použitiu člna (s výnimkou malého plavidla) aj na vylovovanie ryby nebude mať samozrejme nikto žiadne výhrady.
 • Na tomto revíry musíš mať podložku pod ryby. Pokiaľ položíš rybu na zem, alebo nebodaj vložíš do sieťky, alebo saku, budeš mať veľké problémy.
 • S ulovenou rybou zaobchádzaj nanajvýš opatrne, prípadné zranenia ryby sa snaž ošetriť, pamätaj, že po Tebe túto rybu bude chcieť chytiť aj niekto iný, prípadne opäť ty! Čím skôr po vylovení ju pusti do vody, nedávaj ju do sieťky ani do iných zariadení a to ani krátkodobo.
 • Ak vlastníš miestnu kaprovú povolenku, alebo hosťovaciu povolenku, zapíš si vychádzku do platného povolenia. Pamätaj, že aj návštevy revíru "Chyť a pusť" vstupujú do tvojho celoročného sumáru úlovkov.
 • Ak chytíš inú rybu ako kapra, pamätaj, že aj pre ňu platí chyť a pusť!
 • Použitie nástrahovej rybky pri love šťúk, zubáčov, pstruhov a ostatných dravcov je zakázané.
 • Podmienky stanovania upravuje obec Štiavnické Bane, ale rybárske prístrešky používať môžeš bez obmedzenia. O stanoch sa informuj na Obecnom úrade v Štiavnických Baniach.
 • Keď ukončíš lov, zabezpeč, aby po Tebe zostal poriadok pri vode aj na vode (označenie miesta vnadenia treba v zmysle zákona odstrániť!).
 • Akýkoľvek úhyn, znečistenie, alebo inú nepriaznivú situáciu ohlás telefonicky na zverejnené tel. čísla hospodárov.
 • Stručné pokyny pre samotný lov pozri v „Pokyny pre lov ”.

Ak sa Ti u nás páčilo, mal si úspech, povedz to všetkým známym , ak si nebol spokojný, daj to vedieť nám, aby sme vedeli situáciu zlepšiť.

Telefónne čísla a priestor na príspevky nájdeš na týchto stránkach.

 Úspešný lov a veľa krásnych zážitkov Ti praje MO SRZ Banská Štiavnica